مد و فشن

استایل ماکسیمال و ویژگی های آن

لباس زنانه

اولین چیزی که به ذهن افراد درباره استایل ماکسیمال خطور می کند شاید خود همین عبارت باشد: ” دنیای رنگ و طرح های متنوع “. کسانی که با جسارت وارد این دنیا می شوند “ماکسیمالیست” نامیده می شوند.

اما استایل ماکسیمال چیست؟

استایل ماکسیمال یا ماکسیمالیسم به گروهی از سبک های هنری و طراحی اشاره دارد که الهام گرفته از بیشترین تعداد المان ها و رنگ ها هستند. در این استایل سعی می شود تا بیشترین توانایی هنری استفاده شود و مجموعه ای از جزئیات مختلف به کار رود تا شور و هیجانی در پوشش ایجاد شود. به طور کلی، استایل ماکسیمال مخالف استایل مینیمال است که تمرکز آن بر کاهش المان ها و جزئیات کمتر است.
لباس های ماکسیمال معمولا شامل پیراهن های بلند و گشاد، دامن های بلند و حجیم، شلوارهای گشاد، لگ چاکدار و لباس های چند لایه هستند. برای طراحی یک لباس ماکسیمال می توان از الگوهای گلدار، طرح های غنی و با برش های بزرگ استفاده کرد. همچنین از ترکیب رنگی شاد و جذاب و پارچه های چند لایه برای ظاهری متفاوت بهره برد. استایل ماکسیمال فرصت مناسبی برای افرادی است که به دنبال لباس های راحت با زیبایی و انعطاف پذیری هستند. برای بهار و تابستان، استایل ماکسیمال به دلیل پارچه های سبک و خنک مناسب است.

بلوز زنانه

به طور کلی می توان گفت که استایل ماکسیمال به استفاده بیش از حد از طرح، رنگ های زنده، تزئینات و اجزای متنوع در یک لباس مربوط است. این استایل مانند دکوراسیون داخلی، کاربردهای مختلفی دارد. در این استایل تمام المان های لباس به صورت متنوع و زیبا با هم ترکیب می شوند. به عنوان مثال می توان با ترکیب الگوهای مختلف پارچه، استایل متنوع و جذابی خلق کرد. همچنین این استایل باعث می شود شخصیت و سلیقه فرد از طریق لباس قابل تشخیص باشد.

تاریخچه استایل ماکسیمال

به طور کلی می توان تاریخچه اولیه پیدایش ماکسیمالیسم را مربوط به دوران ویکتوریا دانست. جایی که استفاده از پارچه و تزئینات زیبا در بین افراد محبوبیت یافت چون نشانه ای از ثروت و سطح اجتماعی بالا بود. امروزه ماکسیمالیسم با ترکیب رنگ های روشن و اکسسوری های مدرن جلوه تازه ای یافته و در صنعت مد طرفداران زیادی دارد. البته به تازگی به عنوان یک استایل ترندی به مجموعه استایل ها پیوسته است.

چطور استایل ماکسیمال بسازیم؟

اما چطوری می توان استایل ماکسیمال داشت؟ برای آنکه بتوانید استایل ماکسیمال داشته باشید، قبل از هر چیز باید جسارت خود را نشان دهید. استایل ماکسیمال یعنی نشان دادن هر آنچه به آن علاقه دارید. ماکسیمال بودن یعنی ابراز آنچه که هستید. بنابراین باید احساسات خود را در رنگ آمیزی و انتخاب طرح نشان دهید. برای همین نخست با مشخصات اصلی استایل ماکسیمال آشنا شوید.

مشخصات استایل ماکسیمال

استفاده از جزئیات زیبا و رنگ های تند در استایل ماکسیمال، شناسایی این استایل را آسان می کند. با این حال مفید است که ویژگی های استایل ماکسیمال را بررسی کنیم تا با این استایل جسورانه تر آشنا شویم.

رنگبندی در استایل ماکسیمال

رنگ در استایل ماکسیمال جایگاه ویژه‌ای دارد و ترکیب رنگ‌ها کنار هم نیز از اهمیت خاصی برخوردار است. به عنوان مثال می‌توانید از رنگ‌های دراماتیک برای دیوار استفاده کنید تا اکسسوری‌ها را نشان دهید. اگر استفاده از یک رنگ تند برای شما دلهره ‌آور است؛ از ترکیب رنگی تابلوهای هنری برای ساخت یک پالت رنگی منحصر به فرد استفاده کنید.

طرح پارچه در استایل ماکسیمال

تا زمانی که پالت رنگی خود را انتخاب کنید ، می توانید طرح پارچه مورد نظر برای استایل ماکسیمال خود را انتخاب کنید و رنگ های انتخاب شده خود را در این طرح ها قرار دهید.

اکسسوری در استایل ماکسیمال

اکسسوری مهم در استایل ماکسیمال هستند. این استایل به استفاده از اکسسوری های مشخص تاکید زیادی دارد. کفش ها، کیف ها، عینک های خاص، کمربندهای زیبا، گردنبند و گوشواره ها بخشی از این استایل هستند. اگر می خواهید استایل ماکسیمال داشته باشید اکسسوری های شما باید زیبا و با رنگ های تند انتخاب شوند.

استایل ماکسیمال مردانه

استایل ماکسیمال در مد مردانه نیز وجود دارد. در این استایل شخصیت و سلیقه فرد از طریق المان هایی مانند الگو، رنگ های زنده، تزئینات و اجزای متنوع در لباس بیان می شود. به طور کلی در این استایل تمام المان ها به صورت متنوع و زیبا ترکیب می شوند. برای ایجاد استایل ماکسیمال در لباس مردانه می توان از الگوهای مختلف پیراهن، شلوارک مردانه کتان و کفش و … استفاده کرد. همچنین اضافه کردن اکسسوری هایی مانند کلاه، کیف و شال با ترکیب المان های مختلف می تواند به استایل ماکسیمال کمک کند.
در استایل ماکسیمال مردانه از رنگ های تند مانند قرمز، آبی و سبز استفاده می شود. همچنین ترکیب المان های مختلف می تواند از تکرار لباس و استایل جلوگیری کند. به عنوان مثال، در این استایل یک پیراهن طرح دار با شلوار جین مدرن و کفش های راحت که با رنگ های پیراهن سازگار باشد می تواند یک استایل ماکسیمال باشد.

استایل ماکسیمال زنانه

استایل ماکسیمال زنانه به سبکی اطلاق می شود که در آن لباس ها و اکسسوری ها با حداکثر حجم و رنگ های روشن طراحی می شوند. در این استایل از شال و روسری بلند استفاده می شود. همچنین از الگوهای گلدار و ترکیب رنگ های شاد استفاده می شود. لباس های ماکسیمال زنانه شامل پیراهن های بلند و گشاد، دامن های بلند و چند لایه، لگ کبریتی و شلوارهای گشاد هستند. از متریال های نرم و راحت مانند پنبه و نخ استفاده می شود تا راحتی بیشتری وجود داشته باشد. این استایل برای افرادی که می خواهند ظاهر شاد و جوان پسندی داشته باشند مناسب است. همچنین برای فصول گرم نیز مناسب است.

برندهای ماکسیمال

در این بخش قصد داریم برندهایی را که محصولات مناسب برای استایل ماکسیمال زنانه و مردانه تولید می کنند، معرفی کنیم.

برند The SENSUALIST

کلاه های خز مصنوعی این برند می تواند یک اکسسوری جذاب برای تکمیل استایل شما باشد. مهم ترین ویژگی این برند، استفاده از رنگ های جالب و طرح های زیبا و حس و حال مثبت است.

برند CRO_CHE

پیراهن های بافته شده این برند آیتم‌هایی بسیار جذاب برای ساخت یک استایل ماکسیمال هستند.

برند SILVIA ASTORE

این برند یکی از برندهای معروف در زمینه مد است. طراحی های دلنشین، بافت های ویژه، تزئینات ظریف و ترشحات منحصر به فرد محصولات این برند را برای ساخت استایل ماکسیمال زنانه مناسب کرده است.

برند JASMAINS

طرح های یگانه این برند، مهم ترین آیتم برای کسانی که به استایل ماکسیمال علاقه دارند به شمار می رود و محصولات بی نظیری برای ساخت یک استایل ماکسیمال هستند.
بهترین زمان استفاده از سبک ماکسیمال
از آنجا که در استایل ماکسیمال از بیشتر آیتم ها استفاده می شود؛ بهترین زمان برای استایل ماکسیمال، فصول سرد است و با انتخاب آگاهانه لباس ها، استایل ماکسیمال شما سر و صدای زیادی به پا خواهد کرد.

استایل ماکسیمال در ایران

همانطور که پیشتر گفتیم؛ استفاده از سبک ماکسیمال نیازمند جسارت است. استفاده از این استایل در ایران بسته به سلیقه و علاقه شما می تواند یک گزینه جذاب برای پوشش باشد. امروزه استایل ماکسیمال مردانه و زنانه می تواند ترند شود و در ایران نیز می تواند به شما حس شادی بیشتری بدهد و به رشد کودک درونی شما کمک کند.

ماکسیمال یا مینیمال

آیا انتخاب ماکسیمال به معنای رد کردن مینیمال است؟ این یکی از شایع ترین سوالات در مورد ماکسیمالیسم است. اما در واقع فلسفه هر دو سبک کاملا متفاوت است و مقابل هم قرار نمی گیرند. فلسفه مینیمالیسم بر سادگی و صرفه جویی تاکید دارد در حالی که ماکسیمالیسم بر تاکید بر بیان احساسات و شخصیت با کمک آیتم های مد به وجود آمده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *