مد و فشن, دانستنیهای پوشاک

تیشرت، لباس چهار فصل و بدون جنسیت

تیشرت مردانه

در حال حاضر، صنعت مد و پوشاک به گونه‌ای پیشرفت کرده که می‌تواند با طراحی پوشاک مختلف، تغییرات اساسی در تیپ و ظاهر افراد ایجاد کند و به برطرف کردن تیپ و استایل نامتعادل و اندام‌های غیر ایده‌آل کمک کند. زیرا بشر همیشه به دنبال زیبایی بوده و از هر چیزی که به او زیبایی بخشد، استقبال می‌کرده است. یکی از البسه‌ محبوب و پر کاربرد، تیشرت‌ها هستند که امروزه بخش عظیمی از پوشاک افراد را تشکیل می‌دهند و معمولا به عنوان یکی از مدل‌های روز و پوشاکی زیبا و محبوب محسوب می‌شوند.
بنابراین، محبوبیت تیشرت‌ها از دید طراحان مد و تولیدکنندگان همچنان پابرجاست و امروزه انواع طرح و مدل‌های بروز تی‌شرت را مشاهده می‌کنیم که در طراحی، مدل، رنگ‌بندی و جنس ‌بندی آن‌ها تغییرات محسوس و غیرمحسوسی نسبت به اولین تولیدات تیشرت‌ها در اوایل قرن بیستم داشته‌اند. امروزه، آداب پوشیدن لباس نسبت به گذشته تغییر کرده و برای خود اصولی پیدا کرده است و معمولا افراد با توجه به تیپ و استایل خود و دقت در طرح و رنگ آن، اقدام به انتخاب تیشرت مورد علاقه خود می‌کنند. در این مطلب، به عنوان راهنمایی برای انتخاب تیشرت مناسب، به بررسی طرح و رنگ، مدل و جنس آن‌ها برلی تیشرت زنانه و تیشرت مردانه پرداخته‌ایم.

تیشرت مردانه

تیشرت مناسب کسانی که بالاتنه کوچک و ظریفی دارند

به طبق آنچه که متخصص های مد و زیبایی اظهار می‌کنند و همچنین بر اساس تجربیات کسانی که با بالاتنه کوچک و ظریف هستند، تیشرت مناسب این افراد، تیشرت یقه گرد است. این نوع تیشرت‌ها با نمایش بالاتنه در اندازه بزرگتر از واقعیت، باعث می‌شوند که بالاتنه کوچک و ظریف به نظر بزرگ‌تر و چهار شانه‌تر بیاید و بتواند آن را پوشش دهد.

تیشرت مناسب کسانی که بالاتنه درشت و بزرگی دارند

با توجه به اصول تیپ شناسی در صنعت مد و زیبایی و همچنین بر اساس نظر متخصصان، تیشرت یقه هفت برای افرادی که بالاتنه آن‌ها درشت و بزرگ است و به اصطلاح چهارشانه هستند، مناسب است. نوع یقه در این نوع تیشرت‌ها، باعث می‌شود که بالاتنه به نظر کوچکتر و متناسب تر بیاید و استایل زیبا و مناسبی را به آن‌ها بخشد.

تیشرت مناسب قد بلندها

در برنامه‌های نمایش مد که توسط متخصصین مد و زیبایی برگزار می‌شود، مشاهده می‌شود که برخی از افراد قد بلند، تیشرت‌هایی که تا میانه باسن یا بلندتر از حد معمول هستند را پوشیده و آن‌ها را برای نمایش قد بلندتر به کار می‌برند. بنابراین، افراد قد بلند در خرید تی‌شرت باید به این نکته توجه کنند و از تیشرت‌هایی که بر روی شلوار قرار می‌گیرند، خودداری کنند زیرا این نوع تی‌شرت باعث نمایش قد بلندتر می‌شود. همچنین، در صورتی که تی‌شرت دارای طرح و نقش است، بهتر است خطوط آن به صورت افقی باشند تا عرض بدن را بیشتر نشان دهند و در نتیجه قد کوتاه‌تر به نظر بیاید.

تیشرت مناسب افراد قد کوتاه

افراد خبره در حوزه پوشاک و مد و زیبایی بر این باورند که اولا افراد قد کوتاه باید تیشرت های با رنگ روشن بپوشند که زیاد کوتاه قدی آنها به چشم نیاید و ثانیا از تیشرت هایی استفاده کنند که دارای طرح و نقش با خطوط عمودی و راه راه باشد تا به این شکل عرض بدن آنها را کوچکتر نشان دهد و قد آنها بلند دیده شوند. همچنین افراد کوتاه قد می توانند از تیشرت های دارای یقه هفت نیز استفاده کنند که به جهت فرم یقه اش گردن بیشتر دیده می شود و در نتیجه ظاهری قد بلند پیدا می کنند.

تیشرت مناسب افراد چاق

برای افراد چاق، در صنعت مد و زیبایی توصیه می‌شود از تی‌شرت‌های یقه هفت استفاده کنند تا گردن آن‌ها به ‌شکل نامطلوبی نشان داده نشود. همچنین، حتما باید به این نکته توجه کنند که تی‌شرت به اندازه مناسبی برای بدنشان فیت شود و نه بزرگ یا کوچک باشد، زیرا هر دوی این انتخاب‌ها به شدت اضافه وزن آن‌ها را نشان خواهند داد. بهتر است از تیشرت‌هایی با خطوط عمودی راه راه استفاده کنند.

تیشرت مناسب افراد لاغر

افراد لاغر نباید فکر کنند که با انتخاب تی‌شرت چسب یا گشاد می‌توانند به نظر پرتر و پرجنب و جنب ظاهر شوند. بنابراین، لازم است که آن‌ها نیز تیشرتی با اندازه مناسب و فیت برای بدنشان انتخاب کنند. با این حال، پوشیدن تیشرت‌هایی با طرح و نقش دارای خطوط راه راه عمودی، ترجیحاً باریک، به شدت توصیه می‌شود. همچنین، تیشرت‌هایی با طرح و نقش زیاد و رنگ روشن نیز می‌تواند به شدت در پنهان کردن لاغری شما موثر باشد.

راهنمای انتخاب جنس تیشرت

آگاهی از جنس تیشرتی که قرار است خریداری کنیم یا قبلاً خریده‌ایم، به ما در درک بهتر این کمک خواهد کرد که آن را در چه مواقعی و در کجاها بهتر است استفاده کنیم. به عنوان مثال، اگر قرار است تیشرتی برای فعالیت‌های ورزشی یا در هوای گرم تهیه کنیم، بهتر است از تیشرت‌هایی ساخته شده از الیاف طبیعی مانند نخ پنبه استفاده کنیم. همچنین، اگر قرار است تی‌شرت را برای فصل بهار در محیط داخلی یا سرپوشیده استفاده کنیم، تی‌شرت‌های ساخته شده از الیاف مصنوعی مانند پلی‌استر نیز مناسب هستند و همچنین قیمت ارزان‌تری دارند. همچنین، گروهی از تیشرت‌ها وجود دارند که از ترکیبی از الیاف طبیعی و مصنوعی تولید شده‌اند و برای استفاده‌های عمومی بهترین گزینه هستند.

5 راه جالب برای پوشیدن تیشرت زنانه

گره در جلو

راهنمایی برای بستن گره در جلوی تیشرت، دو طرف انتهای تیشرت را با دست بگیرید و در جلو با یکدیگر گره ببندید. اگر تی‌شرت خیلی گشاد نیست و دو طرف به هم نمی‌رسند، می‌توانید از یک سنجاق قفلی برای محکم کردن گره استفاده کنید و با یک لگ کبریتی استایل شیک و ساده ای برای خود بسازید.

داخل شلوار

شاید در لباس‌های مردانه، تیشرت داخل شلوار جزو رفتارهای نامناسب محسوب شود، اما در لباس‌های زنانه این گونه نیست. شما می‌توانید انتهای تیشرت خود را داخل شلوار قرار دهید، اما سعی کنید کمی حالت آزاد داشته باشد و نباید خیلی بیشتر از حد لازم کشیده شود.

گره در کنار

دو طرف انتهای تیشرت و دامن را با دست بگیرید و به هم نزدیک کنید. سپس دو طرف را با هم جمع کنید تا گره در پهلوی شما بسته شود. این روش برای زمانی که دامن و تیشرت زنانه پوشیده شده‌اند، مناسب‌تر است.

کمربند

کمربند، تنها برای پالتو، مانتو و تونیک مناسب نیست. شما می‌توانید با استفاده از یک کمربند زیبا، یک تیشرت ساده را به یک لباس مجلسی تبدیل کنید و به اندام خود شکل و جلوه دهید.

دو گره

اگر گره زدن را یاد گرفته‌اید، پس می‌توانید از این روش خلاقانه نیز برای تیشرت خود استفاده کنید، اما برای این کار باید تیشرت شما حداقل یک سایز بزرگتر از سایز شما باشد. محل گره‌ها هم در دو طرف شکم قرار می‌گیرد.

راهنمای انتخاب تیشرت برای آقایان

تیشرت، به طور کلی یک لباس روزمره است که برای موقعیت‌های غیررسمی و در فصل‌های گرم به شدت مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، می‌توانید تیشرت‌های ساده را برای محیط‌های کاری غیررسمی و نیمه رسمی یا در دورهمی‌های دوستانه استفاده کنید. با این حال، تیشرت نیز محدودیت‌های خود را دارد و نباید در هر موقعیتی از آن استفاده کنید.

استایل کاری

در صورتی که محیط کاری شما قانون خاصی برای لباس تعیین نکرده باشد، باید در انتخاب لباس‌های خود احتیاط کنید.
در محیط‌های رسمی، از پوشیدن تیشرت باید خودداری کنید، حتی اگر برخی از همکاران شما نیز این نوع لباس را انتخاب کرده باشند. در واقع، هیچ توجیهی برای پوشیدن تیشرت در محیط کاری رسمی وجود ندارد.

سر قرار

اگر قصد ملاقات با کسی را دارید، به خصوص در اولین قرار، تیشرت را نپوشید. برای راحتی بیشتر، پیراهن اسپرت یا حداقل پولوشرت را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *