دانستنیهای پوشاک, مد و فشن

برای تابستان چی بپوشیم

تابستان شروع شده است و شیک پوشان از قبل متوجه مدل های جدید لباس تابستانی شده‌اند و برای آنها آماده هستند. فصل تابستان زمان پوشیدن لباس راحتی زنانه زیبا، خنک و شیک است و در این فصل می‌توانید لباس هایی بپوشید که سرد و خنک باشد. فصل تابستان همیشه لذت سفر و تفریح، جشن و مهمانی، ساحل و ماجراجویی را به همراه دارد و این موارد در لباس های این فصل نیز نمود پیدا می‌کند. در هرصورت، اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به دلیل مشغله کاری از ترندها عقب مانده اید، نگران نباشید، در اینجا جدیدترین مدل های لباس تابستانی مورد علاقه خود را خواهید شناخت.

راهنمای انتخاب لباس مناسب برای تابستان

حتما برای شما هم پیش آمده که در انتخاب لباس تابستانی مشکل داشته باشید. هنگام انتخاب لباس های تابستانی باید به ویژگی‌هایی توجه کنید که در راهنمای انتخاب لباس تابستانی مناسب با شما به اشتراک می‌گذاریم. مثلا جنس و رنگ پارچه، الگوی پارچه و الگوی دوخت لباس های تابستانی با لباس های بهاری و زمستانی متفاوت است.
همانطور که می‌دانید هر فصلی از سال اصول اولیه خود را دارد. با فرا رسیدن فصل تابستان تصمیم گرفتیم در قالب مقاله ای آموزنده درباره انتخاب لباس مناسب برای این فصل به اشتراک بگذاریم.

مونیک پوش

چه نوع پارچه ای را برای تابستان انتخاب کنیم؟

اگر قصد انتخاب لباس یا خرید پارچه برای فصل تابستان دارید، سعی کنید از بین رنگ های روشن و شاد انتخاب کنید. همه ما می‌دانیم که رنگ های روشن در فصل گرما مناسب ترند زیرا گرما را جذب نمی‌کنند.
در مورد نوع پارچه ای که انتخاب می‌کنید نیز باید اشاره کنیم که پارچه های نخی با درصد پلی استر کم یا بدون پلی استر گزینه بسیار مناسبی هستند.

مونیک پوش

قانون اول: هنگام تهیه لباس تابستانی از پارچه های سبک استفاده کنید

اولین و مهمترین اصل در طراحی لباس تابستانی استفاده از پارچه های سبک در طراحی لباس است. با استفاده از پارچه های نسبتا نازک و سبک افراد می‌توانند در تابستان عملکرد بهتری داشته باشند و احساس راحتی بیشتری داشته باشند. علاوه بر این، استفاده از پارچه های سبک در طراحی لباس های تابستانی باعث می‌شود که پوست راحت تر نفس بکشد و افراد کمتر احساس گرما کنند. ناگفته نماند که استفاده از پارچه های سبک در طراحی و ساخت لباس های تابستانی از بروز بیماری‌های پوستی مانند تعریق در فصل تابستان جلوگیری می‌کند.
برای استایل تابستانی بهترین انتخاب استفاده از پارچه های سبک‌تر است. وقتی صحبت از سفر تابستانی به میان می‌آید، لباس های نخی سفید به ذهن می‌رسد. در این فصل می‌توانید از هر مدل لباسی استفاده کنید. مهم ترین نکته در طراحی لباس های تابستانی جنس لباس است. اگر پارچه ضخیم و سنگین باشد، مشکلاتی مانند تحریک عرق در هوای گرم و تعریق شدید ایجاد م‌ کند. پس بهتر است در فصل تابستان از لباس های سبک و نازک استفاده کنید. بهترین لباس تابستانی برای خانم ها پیراهن های نخی و پنبه ای و بلند است.

برای دیدن شلوارک زنانه راحتی ما اینجا کلیک کنید.

لباس زنانه

قانون دوم: هنگام خرید لباس تابستانی به پارچه آن توجه کنید

پارچه نیز در انتخاب لباس در فصل تابستان بسیار مهم است. برای این فصل لباس تنفسی مناسب است. از جمله پارچه هایی که باعث عبور هوا می‌شوند می‌توان به کتان و پنبه اشاره کرد. جریان هوا در لباس باعث می‌شود رطوبت به سرعت از سطح پوست تبخیر شود. این عمل باعث ایجاد احساس سبکی در پوست و تنفس آن می‌شود. اگر پارچه لباس از الیاف طبیعی نباشد و رطوبت را به خود جذب نکند، بوی نامطبوعی ایجاد می‌کند که بسیار نامطبوع است. اگر لباس ها از الیاف طبیعی ساخته شده باشند، رطوبت را جذب می‌کنند و اجازه می‌دهند هوا به خوبی از آن عبور کند. بنابراین بهترین لباس های این فصل لباس هایی هستند که از پارچه های طبیعی تهیه شده اند.

لباس های نخی نیز برای این فصل مناسب هستند و به پوست اجازه تنفس را در تابستان می‌دهند. بنابراین لباس های نخی نیز انتخاب مناسبی برای این فصل گرم است. اگر در تابستان از لباس های الیاف مصنوعی استفاده می‌کنید، حرکت هوا دشوار است و لباس نمی‌تواند رطوبت را جذب کند. علاوه بر این، پارچه های بافت ضخیم مانند پلی استر بدن را بیشتر گرم کرده و باعث ناراحتی می‌شود. پارچه های ابریشمی نیز برای فصل تابستان مناسب نیستند. این پارچه گرما را جذب کرده و جریان هوا را مسدود می‌کند. در سال‌های اخیر، پیشرفت‌های علم پارچه‌هایی تولید کرده است که از بدن در برابر اشعه‌های فرابنفش محافظت می‌کنند. از این پارچه می توانید در طراحی لباس های تابستانی استفاده کنید.

در گذشته های نه چندان دور بسیاری از لباس ها از پارچه های پنبه ای طبیعی تهیه می‌شدند و بسیار راحت و خنک هستند. اما امروزه بیشتر لباس ها از الیاف پلاستیکی ساخته می‌شوند و این امر می‌تواند طراحی لباس های تابستانی را برای طراحان مد دشوار کند. به همین دلیل طراحان مد سعی می‌کنند از لباس هایی با الیاف پنبه طبیعی برای تولید لباس های فصل تابستان استفاده کنند. لازم به ذکر است که طول عمر لباس های نخی طبیعی بیشتر از نمونه های مصنوعی است. به همین دلیل طراحان لباس از پارچه های نخی برای ایجاد لباس تابستانی برای مردان، زنان و کودکان استفاده می‌کنند.

در ادامه مناسب ترین پارچه برای این فصل را معرفی می کنیم:

 • کتان: کتان پارچه ای سبک و راحت است که در سال های اخیر رایج شده است. این پارچه از الیاف کنف تهیه شده است و برای پیراهن، شلوار و بلوز در این فصل یک انتخاب عالی است.
 • پارچه های نخی: سال هاست که این پارچه ها برای این فصل پیشنهاد می‌شوند و در واقع انتخاب اول مادران و مادربزرگ ها هستند، در سال های اخیر پارچه های نخی با نقش و نگار گلدار برای بلوز و لباس مجلسی مورد استقبال قرار گرفته است.
 • ریون: پارچه ریون از خمیر سلولز درختان تهیه می‌شود. این پارچه بسیار نازک و زیبا است. این پارچه برای لباس های غیر رسمی و مجلسی بهترین انتخاب است و به دلیل براق بودن معمولا در لباس های رسمی استفاده می شود.
 • پارچه پنبه ای: از نامش مشخص است که از الیاف گیاه پنبه می‌آید. در فصول گرم سال باعث تعریق نمی‌شود و امروزه طرح های بسیار جذابی از این نوع پارچه ها در بازار و تولیدکنندگان پوشاک وجود دارد. همچنین این پارچه مناسب لباس برای لباس راحتی زنانه و لباس بچه گانه است.
 • پارچه جین: جین یک گزینه مناسب و جالب که سال هاست از مد نیافتاده و احتمالا هرگز از مد نمی افتد، جین کاغذی مناسب این فصل است. جنس این پارچه شبیه پارچه نخی است و برای افرادی که استایل اسپرت دارند مناسب است.

قانون سوم: یک لباس تابستانی با قد بلند انتخاب کنید

بسیاری از افراد در فصل تابستان از مشکلاتی مانند آفتاب سوختگی و پوست تیره تر رنج می‌برند زیرا در انتخاب لباس تابستانی دقت کافی نداشته اند. امروزه خوشبختانه متخصصان طراحی لباس می‌توانند برای جلوگیری از رسیدن اشعه خورشید به پوست در فصل تابستان، لباس های تابستانی زنان، کودکان و مردان را با پارچه های بلندتر طراحی کنند. طراحی لباس های تابستانی با پارچه های بلند، روشن و نازک از تیرگی و آسیب به پوست جلوگیری می‌کند. بنابراین توصیه می‌شود هنگام انتخاب لباس تابستانی لباس های بلند و نازک با رنگ های روشن خریداری کنید.
محافظت از پوست در برابر نور خورشید ضروری است. لباس یکی از مهمترین مواردی است که از پوست در برابر نور خورشید محافظت می‌کند. هر چه لباس بلندتر باشد و قسمت های پوشیده بدن بیشتر باشد، محافظت بیشتری در برابر نور خورشید ایجاد می‌کند. بنابراین، به جای خرید تیشرت های آستین کوتاه برای تابستان، سعی کنید تیشرت های نخی آستین بلند بخرید. اگر در فصل تابستان بیش از یک ساعت بیرون می‌روید، برای جلوگیری از آفتاب سوختگی و عوارض آن از لباس های سرپوشیده استفاده کنید. لباس های آستین کوتاه برای این فصل انتخاب خوبی نیستند. علاوه بر لباس، حتما عینک آفتابی هم داشته باشید. چشم ها یکی از حساس ترین قسمت های بدن هستند که در تابستان نیاز به محافظت دارند.

قانون چهارم: از بلیزر در انتخاب لباس تابستانی خودداری کنید

همانطور که گفتیم لباس در فصل تابستان بسیار مهم است. بلیزرها در بین آقایان بسیار محبوب هستند اما به دلیل مواد پلی استری که دارند برای این فصل مناسب نیستند. لباس هایی مانند بلیزر که معمولاً از ابریشم، ساتن و پلی استر ساخته می‌شوند، قابل تنفس نیستند و رطوبت را روی پوست نگه می‌دارند.

قانون پنجم: از رنگ های روشن در طراحی لباس های تابستانی استفاده کنید

استفاده از رنگ های روشن در تابستان بسیار ضروری است. رنگ های روشن مانند سفید نور خورشید را جذب نمی‌کنند و پوست را شاداب نگه می‌دارند. لباس های تیره گرما را جذب کرده و سطح پوست را گرم می‌کنند. لباس های سبز، آبی و بنفش نیز برای تابستان مناسب نیستند و گرمای زیادی را جذب می‌کنند. استفاده از رنگ های روشن مانند سفید در تابستان روحیه افراد را بهبود می‌بخشد. در زمان های قدیم بسیاری از طراحان مد به این مسائل توجه می‌کردند و از رنگ هایی مانند سفید، صورتی، کرم و غیره استفاده می‌کردند.
پارچه های مشکی، قهوه ای و بنفش نور خورشید را جذب می‌کنند و می‌توانند به سرعت داغ شوند. بنابراین برای تکمیل بهترین لباس تابستانی خود، توصیه می‌شود از رنگ های تیره در طراحی خود پرهیز کنید و از رنگ های روشن مانند سفید استفاده کنید. اگر در طراحی لباس تابستانی خود از رنگ های روشن استفاده کنید، تابش نور خورشید بر لباس های سفید، شما را برای مدت طولانی تری خنک نگه می‌دارد. پس بهتر است در هنگام خرید پارچه برای لباس یا طرح های تابستانی به رنگ پارچه توجه ویژه ای داشته باشید و تا حد امکان از پارچه سفید استفاده کنید.

مونیک پوش

قانون ششم: طراحی درست لباسهای تابستانی

در صنعت مد و پوشاک، پوشاک جذب و تنگ بین بسیاری از مردم محبوب است. اما پوشیدن لباس های تنگ و چسبناک در فصل تابستان باعث تعریق، سوختگی و سوزش پوست می‌شود. به همین دلیل طراحان لباس برای ساخت لباس های تابستانی سعی می‌کنند لباس های مختلفی مانند شلوار و پیراهن بسازند. این باعث می‌شود بسیاری از افراد در فصل تابستان راحت باشند. به همین دلیل توصیه می‌شود هنگام انتخاب لباس تابستانی از لباس های تنگ خودداری کنید و لباس‌های آزاد زا انتخاب کنید.

در تابستان چه رنگی برای لباس انتخاب کنیم؟

به غیر از رنگ های روشن مانند سفید، کرم، صورتی روشن، آبی روشن و … که پیشنهاد کردیم، استفاده از رنگ های روشن و به اصطلاح تابستانی می‌تواند انتخاب خوبی برای پوشش این فصل باشد.

 • ترکیب قرمز و سبز:
  همانطور که می‌دانید قرمز و سبز رنگ های مکمل یکدیگر هستند و ترکیب رنگ های مکمل به استایل شما جذابیت و درخشندگی خاصی می‌بخشد. به عنوان مثال، برای ملاقات با دوستان در یک بعد از ظهر گرم تابستان، می‌توانید از یک کت سبز گشاد با یک روسری قرمز و یک کیف استفاده کنید. این ترکیب از نظر درخشندگی و منحصر به فرد بودن جادویی است و هماهنگی خاصی با فصل تابستان و میوه های بی نظیر آن دارد.
 • ترکیب رنگ بنفش و زرد: این دو رنگ مکمل در کنار هم درخشندگی و جذابیت بالایی دارند. در ترکیب این دو رنگ سعی کنید نسبت استفاده از دو رنگ را با هم رعایت کنید تا تاثیر آنها دو چندان شود. سعی کنید از رنگ زرد و بنفش بیشتر استفاده کنید تا درخشندگی رنگ ها از بین نرود.
 • تمام سفید: اگر در یک قرار دوستانه یا در یک مهمانی یک ست کاملا سفید بپوشید، حس پاکی و شادی را به خود و عزیزانتان منتقل می‌کنید. شما هم با انتخاب مانتو سفید آستین بلند در گرمای تابستانی بهترین گزینه را برای فرار از گرما انتخاب کرده‌اید. توصیه می‌کنیم از لباس های سفید گشاد مانند کت و دامن بلند و راحت استفاده کنید. اگر چنین انتخابی را امتحان نکرده‌اید، با خیال راحت یک ست کامل سفید برای کل تابستان تهیه کنید. اکسسوری های چوبی و حصیری به خوبی مکمل ست لباس سفید هستند.
 • ترکیب صورتی و آبی روشن: این ترکیب نیز بسیار زیبا و شیرین است. ترکیب این دو رنگ حس رویا را ایجاد می‌کند.
 • طرحدار و شلوغ برای استایل تابستانی: از ترکیب رنگ های مختلف نترسید. برای ایجاد استایل تابستانی امسال، وارد کمد لباس خود شوید و لباس های رنگارنگی را امتحان کنید که هرگز با هم نپوشیده اید. چنین ترکیب های خلاقانه ای مطمئنا شما را شگفت زده خواهد کرد.
  الگوها و پارچه های خاصی می‌توانند برای لباس شما معجزه کنند. انتخاب یک شال یا کفش و یک اکسسوری کوچک مانند کیف یا کتاب زیر لباس می تواند تفاوت بزرگی در یک لباس ساده ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *