مد و فشن

چند نکته برای ایجاد سبک و استایل شخصی در لباس

شلوار زنانه

استایل شخصی شما نشاندهنده شخصیت شماست. نحوه پوشیدن لباس‌های شما نمایانگر جنبه‌های مختلفی از شخصیت شماست و دیدگاه شما نسبت به خودتان در استایلتان قابل تشخیص است. بنابراین، لباس‌هایی که انتخاب می‌کنید بیشتر از تکه‌های دوخته‌ شده پارچه بوده و نشان دهنده شخصیت و سلیقه شما باشند.
با این حال، گم شدن در دریای ترندها، اکسسوری‌ها، رنگ‌ها و الگو‌ها، آسان است. داشتن یک هویت بصری می‌تواند کار دلهره ‌آوری باشد، اما پیروی از آن می‌تواند به شما ظاهری یکپارچه ببخشد. نحوه پوشیدن شما در طول زمان با توجه به سبک زندگیتان، تغییر خواهد کرد.
بین دوره‌های مختلف زندگی، ممکن است تمرکز شما بر روی جنبه‌های مختلفی از زندگی مانند کار و تحصیل باشد و به همین دلیل وقت زیادی برای انتخاب لباس مناسب صرف نکنید. همچنین، در بازه‌های زمانی خاصی ممکن است تمایل داشته باشید لباس‌های خاص و یکنواختی بپوشید.

البته توجه داشته باشد برای داشتن یک استایل خاص نیاز همیشه نیاز به صرف هزینه های هنگفت نیست و با پوشاک زنانه ساده و پوشاک مردانه ایرانی هم می توان استایل شیک و خاصی ایجاد کرد.

لباس راحتی زنانه بلند

آیا داشتن استایل شخصی مهم است؟

اغلب ما ممکن است شکایت کنیم که استایل مناسبی نداریم یا نمی‌دانیم چگونه استایل خود را تعیین کنیم، اما این حرف تا حدی اشتباه است. استایل شخصی دقیقا همان لباس‌هایی است که ما می‌پوشیم، مدل موهایی که داریم و نحوه میکاپ ما. بنابراین، هر فردی با هر پوششی حتما استایل خاص خود را دارد و ممکن است از استایلی که دارید خوشتان نیاید و به دنبال تغییر در آن باشید.
استایل و فشن به طور کلی با هم متفاوت هستند، بنابراین در مبحث شناخت استایل و ظاهر شخصی این تفاوت را در نظر بگیرید. استایل همانطور که گفتیم، نحوه لباس پوشیدن شما بوده اما فشن یک روند یکسان و ثابت نیست. در دنیای فشن امروز، یک مدل شلوار مد بوده و فردا شومیز دیگری محبوب است. با این حال، داشتن یک سبک شخصی منحصر به فرد اهمیت زیادی دارد و به شما کمک می‌کند تا با خودتان راحت تر باشید و خودتان را بهتر بشناسید.
استایل خوب چیزی فراتر از پوشیدن لباس‌های فانتزی است. نحوه لباس پوشیدن ما به طور جدی روی عزت نفس ما تاثیر می‌گذارد و این تاثیر نه تنها در ذهنیت ما وجود دارد، بلکه در تعاملات ما با دنیای بیرون هم نمایان می‌شود. برداشت‌های اولیه در این باره بسیار مهم هستند زیرا تغییر آن‌ها تقریبا غیر ممکن خواهد بود.
ظاهر اغلب به جای ما صحبت می‌کند و باورها، سبک زندگی و نوع رابطه ما با خودمان و دنیای بیرون را نشان می‌دهد. به عنوان مثال، فرد پلاس سایزی که لباس‌های دلخواه خود را می‌پوشد، این پیام را به دیگران می‌دهد که با بدن خود راحت بوده و مشکلی با آن ندارد. علاوه بر این، پیام‌های مستقیم و غیرمستقیم بیرون نیز بر روی او تاثیر می‌گذارد. با مشاهده پوشش او، می‌توانید به راحتی صلح با خود را درک کنید و نحوه پوشیدن او نشان دهنده شخصیت، سلیقه و اعتماد به نفس اوست.

در نظر داشته باشد تمام نکات مطرح شده در این مقاله صرفا برای بزگسالان است و برای کودکان از لباس راحتی بچه گانه و خوش پوش استفاده کتید، تا در آینده کودک شما بسته به شخصیت خود استایل خود را انتخاب کند.

تاثیرات استایل شخصی مناسب

از تحقیقات بسیاری ثابت شده است که افرادی که به استایل خود توجه می‌کنند و لباس‌های مناسب می‌پوشند، اعتماد به نفس بیشتری دارند و در محیط کار بهتر عمل می‌کنند. همچنین، برخی تحقیقات نشان داده‌اند که جذابیت ظاهری ممکن است بر روی تصمیم‌ گیری‌های مرتبط با حرفه و ترفیع در کار تاثیرگذار باشد.
از این رو، پوشیدن لباس مناسب و به استایل خود توجه داشتن نه تنها شما را با هوشمندانه تر نشان می‌دهد، بلکه اعتماد به نفس شما را نیز افزایش می‌دهد و طبق تجربه دیگران، افراد بیشتری تمایل به ارتباط با شما دارند.
عزت و اعتماد به نفس همواره به عنوان یکی از مؤلفه‌های اساسی موفقیت در هر زمینه ای شناخته شده است. یکی از راه‌های ساده‌تر برای افزایش عزت نفس، پوشیدن لباس‌هایی است که با فرم بدن و استایل شما هماهنگ هستند. همچنین، انتخاب یک یا دو سبک خاص و خرید لباس‌های مطابق با آن، می‌تواند به افزایش اعتماد به نفس شما کمک کند.
از آنجایی که ثابت شده است که افراد جذاب و جذب کننده، محبوب‌تر هستند، می‌توانید با بهره‌گیری از نقاط قوت خود، بهتر به نظر برسید. بهتر است به جای تمرکز بر نقاط ضعف خود، روی نقاط قوت خود تمرکز کنید و با استفاده از لباس‌هایی که با شخصیت و فرم بدن شما همخوانی دارند، خود را بهتر و اعتماد به نفس بیشتری ببالا ببرید.
برای مثال، اگر شانه‌های عضلانی و بزرگی دارید، می‌توانید در انتخاب پیراهن و بلوز، به لباس‌هایی با یقه بلند و بدون آستین ترجیح دهید تا شانه‌هایتان بیشتر نمایان شود. همه ما می‌توانیم نقاط ضعفی در ظاهر و بدن خود داشته باشیم، مانند پاهای بزرگ، باسن پهن، قد کوتاه، شکم بزرگ و غیره، اما مهم این است که در هر بدنی زیبایی و پذیرش وجود دارد. بهتر است به جای تمرکز بر نقاط ضعف، روی نقاط قوت خود تمرکز کنیم و با انتخاب لباس‌هایی که با استایل و فرم بدن ما هماهنگ هستند، به زیبایی و اعتماد به نفس بیشتری دست یابیم.

چگونه استایل خود را درست کنیم؟

در نگاه اول، ساختن یک استایل شخصی به نظر می‌رسد کار دشواری است، اما در واقع، این کار بر اساس دستورالعملهای خاصی انجام می‌شود. با پیروی از این دستورالعمل‌ها، می‌توانید به راحتی استایل شخصی خود را بسازید. ما با روش‌های ساده و با هزینه کم، به شما کمک می‌کنیم تا با لباس‌هایی که در دسترس دارید، یک استایل شخصی و منحصر به فرد را برای خود ایجاد کنید.

الهام گرفتن برای استایل شخصی

برای شروع، کمد لباس خود را دوباره مرور کنید تا از تمامی لباس‌هایی که در اختیار دارید، آگاهی کاملی داشته باشید. قبل از اینکه به تغییر استایل خود بپردازید، بهتر است لباس‌هایتان را مرتب کرده و برخی از آن‌ها را دوباره امتحان کنید. برای تجدید ظاهر، سعی کنید لباس‌ها را با آیتم‌هایی که اغلب استفاده نمی‌کنید، ترکیب کنید. هر لباسی که بیش از یک سال در کمد شما بی استفاده مانده است، بهتر است آن را اهدا کنید. به عنوان مثال، اگر همیشه تی‌شرت را با شلوار جین آبی می‌پوشید، شاید برای تنوع، بتوانید یک ژاکت فلانل یا ژاکت بافت پشمی را روی آن تجربه کنید.

عکس گرفتن از استایل شخصی

یک روش خوب برای به یاد داشتن ترکیب‌های لباس مورد علاقه‌تان، عکس برداری از آنهاست. برخی از ترکیب‌های لباس بسیار مناسب و نمایانگر شخصیت شما هستند. از این ترکیبات عکس بگیرید تا بتوانید در آینده به آن‌ها مراجعه کنید و از آن‌ها الهام بگیرید. با استفاده از این تصاویر، می‌توانید ترکیبات جدیدتری بسازید و از آن‌ها لذت ببرید.

سبک‌های معمول

توصیه می‌کنیم به دنبال استایل افراد مشهوری که آن‌ها را دوست دارید، بگردید. با جستجوی گسترده، می‌توانید به سبک لباس‌ پوشیدن آن‌ها پی ببرید. به عنوان مثال، اگر استایل کیت میدلتون دوشس کمبریج را دوست دارید، به دنبال ترکیب‌های کلاسیک بگردید. شخصیت‌های مشهوری مانند آدری هپبورن، مرلین مونرو، اپرا و ریانا برخی از افرادی هستند که نحوه لباس پوشیدن آن‌ها الهام بخش بسیاری از افراد در سراسر جهان می‌باشند. البته، تحقیق درباره سبک پوشش به طور کلی، می‌تواند ذهن شما را باز کند تا به جای یک استایل، چندین استایل مختلف را برای خود انتخاب کنید.

دنبال‌ کردن کالکشن‌های لباس

تغییر فصل‌ها، سبک‌ها و ترندهای مختلف، باعث به وجود آمدن تنوع در دنیای مد می‌شود. به همین دلیل، پیشنهاد می‌کنیم کالکشن‌های فصلی را با دقت دنبال کنید تا از آخرین ترندها و موضوعات مدی مطلع شوید. البته، این بدان معنا نیست که شما باید همیشه ترندی را دنبال کنید و بپوشید. برخی از برندها در وب‌ سایت خود بخش‌هایی مانند بهترین لباس‌های خیابانی یا الهام از کالکشن‌ها دارند تا بتوانید آیتم‌های مجزا را با لباس و استایل خود ست کنید. این روش، به شما کمک می‌کند تا با انتخاب درست، استایل شخصی خود را توسعه دهید و به عنوان یک فرد منحصر به فرد و با سلیقه، درخشید.

اطلاع از استایل کوتور

استایل آوانگارد ممکن است برای استفاده روزانه مناسب نباشد، اما با مشاهده آن‌ها می‌توانید خلاقیت خود را به کار بیندازید. استفاده از ترکیب رنگ‌های مختلف، اکسسوری‌ها و مدل‌های برش مختلف، می‌تواند در ظاهر شما تغییرات اساسی به وجود بیاورد. به عنوان مثال، ممکن است شما هیچوقت به سراغ ترکیب رنگ صورتی و قرمز نروید، اما با مشاهده استایل کوتور برندهای مختلف، ممکن است در فصل گرم به این ترکیب رنگ پرداخته و از آن لذت ببرید.

استفاده از آیتم‌های کلاسیک

آیتم‌های کلاسیک یا به اصطلاح Timeless، از آن دسته از استایل‌هایی هستند که دهه‌ها ماندگاری دارند. به همین دلیل، بهتر است به جای خرید یک شلوار جین زاپدار، به سراغ یک شلوار جین ساده و با کیفیت بروید تا بتوانید برای سال‌های آینده از آن استفاده کنید. برشهای کلاسیک هرگز از مد نمی‌روند و همیشه می‌توانند بخشی از کمد لباس شما باشند. به همین دلیل، خرید لباس‌های کلاسیک به طور کلی، توصیه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *